Pencereyi kapat Kapat

Kök Hücre PRP Tedavisi

  

Dermapen ile PRP Uygulamasında Amaç Nedir?

 Kök hücre mantığından yola çıkan PRP (Platelet Rich Plasma) yöntemi, vücut çatlakları, güneş lekesi, saç dökülmesi, kırışıklık, cilt yenileme, yara izi ve sivilce izleri tedavisinde kullanılmaktadır.PRP tedavisi, hastanın kendi kanı alınarak, 8 dakika boyunca 3000 devir/ dakika santrifüj edilir. Santrifüj sonucu, kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı, mezoterapi yöntemi ile cilde uygulanır. PRP tedavisinde elde edilen bu plazma yoğun trombosit (pıhtı hücreleri) ve lökositler (beyaz kan hücreleri) mevcuttur. Aktive olmuş trombositler ve lökositler büyüme faktörleri salgılar. PRP yönteminde, büyüme faktörleri kök hücrelerin göçünü ve çoğalmasını tetikler.

Trombositler vücudumuzdaki hasar görmüş dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörlerini yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile birlikte taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir. Bu sebeple hasar görmüş dokuların onarımı da hızlı ve güçlü bir şekilde başlayarak daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu kandakinden yaklaşık 4 kat daha fazladır.

PRP uygulaması otolog dur, yani hastanın kendi kanı alınıp yine kendisine verilmektedir, dolayısıyla başta HIV, hepatit gibi herhangi bir bulaşıcı hastalığın kişiye bulaşması kesinlikle söz konusu değildir. Kullanılan materyale hastanın kendi kanının dışında bir şey eklenmemesi sebebiyle yapılan bu uygulama güvenilir olarak değerlendirilebilir. Kan tamamen kapalı ve steril tüplerin içine alınmaktadır, herhangi bir bulaşma riski de taşımamaktadır.

Böylece dokuda yenilenme meydana geldiği düşünülmektedir. Bu yöntemin en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

hsh facebook'da
hsh twitter'da
hsh g+'da
hsh linkedin'de
hsh youtube'da
hsh youtube'da
Nöbetçi Eczane
ÜCRETSİZ HASTA SERVİSİ
Servis Saatleri : 8:00 dan baslayıp 17:00 a kadar
Servis Güzergahı : Hastane, Çoban, Atatürk Bulvarı, Başaran Kırtasiye, İstanbul Cd., SSK, Eski Otogar, Sagus Köprüsü, Küçüksu Köprüsü
Düzce Özel Çağsu Hastanesi
Cumhuriyet Mah. D-100 Karayolu / DÜZCE
Tel: 0.380.5241666 - Faks: 0.380.5247741
info@hsh.com.tr
© 2007 - 2018 Düzce Özel Çağsu Hastanesi
Neo Tasarım Hizmetleri