Pencereyi kapat Kapat

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Günümüzde teknoloji ve farmakolojideki gelişmeler sayesinde anestezi biliminde çok önemli yenilikler olmuştur. Anesteziyolojinin gelişimi, beraberinde cerrahi operasyonların daha ‘‘konforlu ve güvenli’’ hale gelmesini sağlanmıştır.


Anestezi, sözcük anlamı olarak duyarsızlık, hissizlik anlamına gelir. Genel, bölgesel ve lokal olmak üzere üç şekilde uygulanmaktadır.

Genel anestezi, kişinin yaşam fonksiyonlarında bir değişiklik olmadan geçici bilinç kaybı ve reflekslerin baskılanması yanında kas gevşemesinin sağlandığı durumdur. Bölgesel anestezi, santral ( epidural, spinal ) veya periferik sinir blokları ile yapılan vücudun bir bölgesinin ağrıya duyarsız hale getirilmesi şeklinde uygulanır. Lokal anestezi, ameliyat bölgesinin yakın çevresine sinir iletimini engelleyen ilaçların verilmesi ile oluşturulur. Bölgesel ve lokal anestezi de hastanın bilinci yerindedir ( uyanıktır ), ihtiyaç halinde çeşitli sakinleştirici ilaçlarla hastanın sıkıntısı giderilir.


Tüm bu anestezi uygulamaları süresince hastanın yaşam fonksiyonlarının devamlılığı anestezi doktorunun kontrolü altındadır. Anestezi hekimi, işlem boyunca modern cihazlardan yararlanarak hastanın en güvenli koşullarda kalması sağlar.

Hayri Sivrikaya Hastanesi anestezi ve reanimasyon bölümü; eğitimli ve tecrübe kadrosu, teknolojinin sapladığı en modern cihazlarla 1’i acil serviste olmak üzere 5 ameliyathanede ve ameliyathane dışı uygulama merkezlerinde ( yoğun bakımlar, acil radyoloji, kadın doğum vb.)


Her yaş ve hastalık grubuna ameliyat öncesinde, ameliyat sırasında ve ameliyat sonrasında hizmet vermektedir.


Hayri Sivrikaya Hastanesin Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümünün Başlıca Uygulamaları:

Her tür cerrahi girişim için ( beyin ve kardiyovasküler cerrahiler dahil ) tüm yaş grublarında anestezi uygulanması,
Ameliyat öncesi tıbbi değerlendirme,
Ameliyat sırasında ve sonrasında ağrı tedavisi,
Cerrahi, tanısal ve tedavi edici girişimlerde sedoanaljezi,
Günübirlik cerrahi anestezisi, 
Ağrısız doğum,
Bebek ve çocuklarda anestezi.

Ağrı tedavisi uygulamaları : ( kanser ağrıları, bel, baş ve boyun ağrıları, kas ağrıları vb. )

İlaç uygulamaları : Sık kullanılan ağrı kesiciler ve morfin türevi ilaçlardan psikiyatrik ilaçlara kadar çeşitlilik gösterir.

Girişimsel uygulamaları : Omurga ve çevresindeki kaslara yapılan ilaç uygulamaları ( tetik nokta enjeksiyon ), epidural steroid uygulamaları, bölgesel sinir blokları, radyofrekans uygulamaları vb.

hsh facebook'da
hsh twitter'da
hsh g+'da
hsh linkedin'de
hsh youtube'da
hsh youtube'da
Nöbetçi Eczane
ÜCRETSİZ HASTA SERVİSİ
Servis Saatleri : 8:00 dan baslayıp 17:00 a kadar
Servis Güzergahı : Hastane, Çoban, Atatürk Bulvarı, Başaran Kırtasiye, İstanbul Cd., SSK, Eski Otogar, Sagus Köprüsü, Küçüksu Köprüsü
Düzce Özel Çağsu Hastanesi
Cumhuriyet Mah. D-100 Karayolu / DÜZCE
Tel: 0.380.5241666 - Faks: 0.380.5247741
info@hsh.com.tr
© 2007 - 2018 Düzce Özel Çağsu Hastanesi
Neo Tasarım Hizmetleri